FANDOM


Renata Nowicka
Renata Zakrzewska
Płeć Kobieta
Urodziny 1959r.
Rodzina Justyna Zakrzewska (córka)
Antoni Zakrzewski (syn)
Stanisław Nowicki (mąż)
Robert Zakrzewski (były mąż)
Zawód Pediatra
Poza sceną
Pierwszy odcinek Odcinek: 159
Ostatni odcinek Odcinek: 945
Aktor Hanna Bieluszko

Renata Zakrzewska-Nowicka to postać fikcyjna, bohaterka serialu M jak miłość.

Biografia Edytuj

Renata jest pediatrą i najlepszą przyjaciółką Marii Rogowskiej. Pracowała w przychodni Maria-Med.

FabułaEdytuj

Renata Zakrzewska przyjaźniła się z Marią Zduńską. Pracowały razem w szpitalu w Gródku. Gdy Maria znalazła pracę w przychodni Janusza Kotowicza, zaproponowała przyjaciółce by również tam pracowała. Renata się zgodziła. 

Kobieta miała wówczas problemy z dorastającą córką, Justyną oraz mężem, Robertem, który zdradził ją z inną kobietą o imieniu Nina. Dzięki mediacjom Marii, Robert wrócił do rodziny. Wkrótce Renata zaszła z nim w ciążę. Szybko jednak Robert wrócił do kochanki, gdy dowiedział się, że ta urodzi mu dziecko. Zakrzewscy się rozwiedli.

Renata słynie ze swojej skłonności do wtrącania się w życie innych pracowników przychodni. Za jej pośrednictwem mąż Marii, Krzysztof dostał pracę w firmie "Eko-Farba", należącej do jej byłego męża, Roberta. O względy Renaty zaczął zabiegać pacjent przychodni, Józef, jednak znajomość ta nie przerodziła się w coś więcej. Po pewnym czasie w przychodni rozpoczął pracę Stanisław Nowicki, który od razu zakochał się w Renacie. Kobieta trzymała go jednak na dystans. Gdy odnowiła kontakt ze swoją dawną miłością, w poszukiwaniu szczęścia wyjechała za granicę. Wróciła po kilku tygodniach, gdyż okazało się, że jej ukochany ją oszukał i okradł. Renata zbliżyła się do Stanisława i z nim zamieszkała. Wkrótce wzięli ślub. 

Renata nadal pracowała w przychodni aż do 2012 roku, gdy miejsce pracy zostało przejęte przez sieciową przychodnię "Per-Med. Kobieta dostała tam pracę. Tuż przed wyjazdem Rogowskich do Norwegii, obiecała Marii, że będzie raz na jakiś czas odwiedzała jej ojca.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki